najwyższy czas na profesjonalne doradztwo prawne

Porady prawne

Celem naszej kancelarii adwokackiej jest pomoc osobom, które potrzebują porady prawnej. Usługi realizujemy zarówno dla klientów indywidualnych, podmiotów gospodarczych, firm, jak i instytucji.

Porady prawne, które świadczymy obejmują różnego rodzaju sprawy karne, spadkowe, rozwodowe, a także pomoc klientom w uzyskiwaniu należnych im odszkodowań. Osoby szukające pomocy zachęcamy do osobistego spotkania w kancelarii gdzie po udzieleniu wszelkich niezbędnych informacji wspólnie ustalimy plan dalszego działania.

Doskonale wiemy, że każdy przypadek jest inny, dlatego też staramy się indywidualnie podchodzić do każdej sprawy. Podczas spotkania mówimy klientowi, jak z prawnego punktu widzenia wygląda sytuacja, w której się znalazł, a następnie przedstawiamy mu możliwości jakie ma.

Do porad z jakich korzystają nasi klienci należą sprawy z zakresu prawa autorskiego, które pozwalają ustalić twórców oraz status danego dzieła. Klientom pomagamy także w sprawach rodzinnych dotyczących rozwodów, świadczenia alimentów, ale również przekazania opieki jednemu z rodziców oraz spraw spadkowych.

W naszej kancelarii zajmujemy się również udzielaniem pomocy w zakresie kwestii gospodarczych. Obejmują one między innymi wsparcie w rozwiązywaniu sporów między przedsiębiorcami, a także udzielanie porad w zakresie realizowanych przez nich działań firmowych. Zajmujemy się również windykacją należności oraz kontrolowaniem umów sporządzanych przez klientów lub przestawianych im przez inne podmioty.

Znajomość prawa to bardzo przydatna umiejętność, która w większości przypadków pozwoli docierać do swoich racji.

Świadczone przez naszą kancelarię porady prawne mają na celu ochronę interesów danej grupy lub jednostki. W ramach tych usług zajmujemy się także opracowywaniem różnego rodzaju aktów, obroną w sprawach karnych, ale również zastępstwami procesowymi, a także pozaprocesowymi.

Działanie naszej kancelarii ma na celu pomoc w rozwiązaniu problemów, a także udzielenie opinii lub wskazanie praw oraz obowiązków, jakie w danej sytuacji posiada klient. W ramach naszych działań możemy także sporządzić projekt umowy, a także pismo procesowe lub urzędowe. Wszystko zależy od sytuacji w jakiej znalazł się dany klient oraz możliwych rozwiązań.

Nasza krakowska kancelaria świadczy swoje usługi dla klientów z różnych części Polski. Realizowany przez nas zakres usług ma na celu pomoc klientom w różnych sytuacjach. Poza poradami, których udzielamy zajmujemy się również opiniowaniem różnego rodzaju dokumentów, ale także projektów i umów.


Oferta obejmuje pomoc w zakresie następujących dziedzin prawa:

  • karnego i karnego skarbowego (m.in. przestępstwa, odpowiedzialność za czyny),
  • cywilnego (m.in. umowy, zobowiązania),
  • rodzinnego (m.in. rozwody i separacje, alimenty, opieka nad dziećmi, sprawy spadkowe),
  • gospodarczego (prawa i obowiązki osób prowadzących działalność gospodarczą),
  • spółek handlowych (m.in. powstanie, organizacja i działanie spółek, kontrola),
  • pracy (m.in. prawa pracownika, urlopy, świadczenia),
  • egzekucyjnego (windykacja należności),
  • ubezpieczeń (m.in. polisy, ubezpieczenia indywidualne i społeczne),
  • autorskiego (m.in. status prawny dzieł, umowy licencyjne, własność twórców).

Aby skorzystać z porady należy skontaktować się osobiście z kancelarią (biura w Krakowie i Wieliczce) bądź też przez telefon lub pocztę elektroniczną.

Kancelaria Adwokacka Dr Piotr Sołhaj

Kraków

31-540 Kraków
ul. Rzeźnicza 9 (na parterze)
tel.12/422-91-02, 784 427 922
e-mail: piotr.solhaj@adwokat.krakow.pl
Pn. i Śr. od 16 do 18

Wieliczka

32-020 Wieliczka

pl. Kościuszki 2 ("Różowa Kamienica")

tel.: 537 030 874

e-mail: piotr.solhaj@adwokat.krakow.pl

Wt. i Czw. od 16.00 do 18.00

Zaproponuj spotkanie