najwyższy czas na profesjonalne doradztwo prawne

O Kancelarii Adwokackiej

         Adwokat dr Piotr Sołhaj jest doświadczonym adwokatem. Ukończył na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, kierunek prawo oraz kierunek administracja uzyskując dwa tytuły magistra: magistra prawa oraz magistra administracji. Odbył aplikację sądową zakończoną egzaminem sędziowskim oraz aplikację adwokacką zakończoną egzaminem adwokackim. Został wpisany na listę adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie w 1988 r.

          Adwokat dr Piotr Sołhaj ponadto ukończył studium w Wyższej Szkole Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie. W 1998 r. zdał egzamin państwowy i otrzymał licencję brokera ubezpieczeniowego. Przez wiele lat był radcą prawnym Towarzystwa Ubezpieczeniowego „Compensa” S.A.

          Od 1998 r. jest adwokatem występującym także w procesach przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasbourgu. Ma na swoim koncie wiele sukcesów w głośnych sprawach. Jest pierwszym adwokatem, który wygrał przed Trybunałem proces przeciwko Polsce o ochronę praw człowieka (casus Litwy). Uznanie prawników całej Europy osiągnął lansując pogląd prawny w procesie znanym pod nazwą casus Kudły. Pogląd ten został uznany przez Trybunał za słuszny, co w konsekwencji zmieniło interpretację jednego z przepisów Konwencji i wymusiło na Polsce wprowadzenie we wrześniu 2004 r. ustawy o skardze na przewlekłość postępowania.

        Adwokat Piotr Sołhaj odbył 5-letnie studia doktoranckie na zagranicznym uniwersytecie. Został mu nadany tytuł doktora nauk. Ma bogaty dorobek naukowy. Od 1998r. prowadzi zajęcia dla studentów na Wydziale Nauk o Bezpieczeństwie w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie.

Kancelaria Adwokacka Dr Piotr Sołhaj

Kraków

31-540 Kraków
ul. Rzeźnicza 9 (na parterze)
tel.12/422-91-02, 784 427 922
e-mail: piotr.solhaj@adwokat.krakow.pl
Pn. i Śr. od 16 do 18

Wieliczka

32-020 Wieliczka

pl. Kościuszki 2 ("Różowa Kamienica")

tel.: 537 030 874

e-mail: piotr.solhaj@adwokat.krakow.pl

Wt. i Czw. od 16.00 do 18.00

Zaproponuj spotkanie