najwyższy czas na profesjonalne doradztwo prawne

Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasbourg'u

Szczególnym dorobkiem adwokackim dr Piotra Sołhaja są sukcesy odniesione przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasbourgu. Adwokat dr Piotr Sołhaj jest pierwszym adwokatem, który rozpoczął jako pełnomocnik skarżących postępowania przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka zakończonym sukcesem (casus Litwy).

Uznanie prawników całej Europy osiągnął lansując pogląd prawny w procesie znanym pod nazwą casus Kudły. Pogląd ten został uznany przez Trybunał za słuszny, co w konsekwencji zmieniło interpretację jednego z przepisów Konwencji Praw Człowieka i podstawowych Wolności, która od tej pory jest obowiązująca do dnia dzisiejszego. Nadto postępowanie to zakończone kolejnym sukcesem wymusiło na Polsce wprowadzenie we wrześniu 2004 r. ustawy o skardze na przewlekłość postępowania.

Zdaniem adwokata dr Piotra Sołhaja poddanie ocenie Trybunału zagadnień naruszania praw człowieka w Polsce w znacznej mierze przyczyniło się i nadal przyczynia się do przestrzegania przez władze poskie praw człowieka.

 

Kancelaria Adwokacka Dr Piotr Sołhaj

Kraków

31-540 Kraków
ul. Rzeźnicza 9 (na parterze)
tel.12/422-91-02, 784 427 922
e-mail: piotr.solhaj@adwokat.krakow.pl
Pn. i Śr. od 16 do 18

Wieliczka

32-020 Wieliczka

pl. Kościuszki 2 ("Różowa Kamienica")

tel.: 537 030 874

e-mail: piotr.solhaj@adwokat.krakow.pl

Wt. i Czw. od 16.00 do 18.00

Zaproponuj spotkanie